Rpi2Din

Autorski system multimedialny automotive, przeznaczony na urządzenia Raspberry Pi. Istnieje możliwość przeportowania praktycznie na każdą platformę linuxową.

  • odtwarzanie radia internetowego
  • odtwarzanie filmów, muzyki i przeglądanie zdjęć
  • oglądanie telewizji DVB-T
  • obsługa serwisu HF w telefonach komórkowych (odbieranie i wykonywanie połączeń) poprzez Bluetooth
  • obsługa zewnętrznych źródeł video, np. kamera cofania (źródła analogowe i cyfrowe)
  • obsługa darmowego oprogramowania do nawigacji – Navit

MiradaAgent

Oprogramowanie do kompleksowej obsługi agencji ubezpieczeniowych. Umożliwia ewidencję klientów agencji, polis ubezpieczeniowych, wysyłanie powiadomień mailowych i sms o zbliżającym się terminie płatności raty i kończącym się ubezpieczeniu. Oprogramowanie typu klient-serwer, oparte na silniku baz danych Microsoft SQL Server. Działa zarówno w środowisku Microsoft Windows, jak i Linux (testowane na Ubuntu i Debian). Oprogramowanie zostało opracowane we współpracy i na bazie doświadczeń z Agencją Ubezpieczeniową MIRADA Sp. z o.o. – stąd wzięła się jego nazwa.

MiradaPlayer

MiradaPlayer to oprogramowanie typu Digital Signage. Nie każdego przedsiębiorcę stać, w szczególności w początkowym okresie swojej działalności na wydatki związane z Digital Signage. A te są niemałe. Nasza firma postanowiła stworzyć proste oprogramowanie do wyświetlania materiałów multimedialnych dla małych przedsiębiorców przy użyciu posiadanego sprzętu w formie monitorów, czy też telewizorów. Najprostszym i najtańszym urządzeniem, na którym jesteśmy w stanie uruchomić oprogramowanie MiradaPlayer jest Raspberry Pi w wersji 2. To nie oznacza, że MiradaPlayer nie działa na innych platformach. Wręcz przeciwnie. Jesteśmy w stanie uruchomić playera tam, gdzie można umieścić framework Qt. Dobrym przykładem jest np. Freescale i.MX 6 (jak chociażby chiński Marsboard).


O wielu projektach nie jesteśmy w stanie napisać ze względu na nieustanny brak czasu, albo też nie możemy tego zrobić ze względu na obowiązującą nas tajemnicę handlową. Zachęcamy jednak do kontaktu z nami, co może zaowocować ciekawymi rozwiązaniami nie tylko w obszarze urządzeń wbudowanych.

Pozdrawiamy – zespół emsystems.pl